Maqedoni, 22 marsi zyrtarizohet si data e zgjedhjeve

Shko poshtë

Maqedoni, 22 marsi zyrtarizohet si data e zgjedhjeve

Mesazh nga Ilda prej Tue Jan 20, 2009 5:18 am

Maqedoni, 22 marsi zyrtarizohet si data e zgjedhjeveDatën e saktë dhe shpalljen e zgjedhjeve e ka konfirmuar kryeparlamentari Veljanovski pas një takimi me kryetarin e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Aleksandar Novakovski.

Veljanovski po ashtu ka theksuar se detyrë e të gjitha institucioneve është që të bëjnë gjithçka që zgjedhjet e marsit të jenë sipas standardeve evropiane.

Edhe kryetari i KSHZ Novakovski ka shprehur bindje se komisioni do t'i plotësoj të gjitha obligimet e saja ligjore dhe kushtetuese.

Shekulli

Ilda
antar shume aktiv
antar shume aktiv

Numri i postimeve : 295
Points : 16
Reputation : 0
Registration date : 18/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi