POEZI MERGIMI

Shko poshtë

POEZI MERGIMI

Mesazh nga ADMIN prej Wed Jan 14, 2009 4:26 am

POEZI MERGIMI


--------------------------------------------------------------------------------
NENE VELLEZER DHE MOTRA
MOS I MBANI SYTE NGA PORTA
SE JAM LARG DHE NUK VIJ DOT
E NUK JAM I PARI NE KETE BOTE

TELEVIZORIN QE KAM PERBALLE
NUK ME BEJN SYTE TA SHIKOJ
MANJETOFONIN QE KAM PRAN
NUK ME BENE ZEMRA TA DEGJOJ

TE DEGJOJ ZERIN E NIPAVE E TE MBESAVE
QE ME DUKET SE I KAM KETU PRAN
TE DEGJOJ GJITHE ZERIN TUAJ
NUK NGOPEM SA TE JEM GJALLE

SYRI I NENES ESHTE THARE
KA KOHE QE NUK ME KA PARE
EDHE KUR ISHA NE SHQIPERI
NENA THOSHTE SE ME TY DO RRI

NENE E DI SE PER MUA MERZITESH DHE MENDON
ME KE DASHUR SHUME DHE ME DON
NUK ME MERR MENDJA SE ME MADHKON
POR GJITHE JETEN PER MUA TI MENDON

E JU O VLLEZER ME JU NE QOFTE SE JAM ZANE
BESOJ SE DO TE MA BENI HALLALL
MOTRAT E MIJA KURR SDO TE JU HARROJ
E MERITONI PER JETE TE JU KUJTOJ

EDHE JUVE O KUNATA SKENI PSE TE SHANI
RROBAT NUK KENI NEVOJE TE MI LANI
DITE PER DITE MENDJA TEK JU ME SHKON
ME MERR MALLI ME JU TE BISEDOJ

POR JA KESHTU NA QENKA SHKRUE
TI LUTEM ZOTIT NJE DITE ME U BASHKU
PO JA QE PO JU PREMTOJ
DITE PER DITE UNE PER JUVE DO TE MENDOJ

O NENE ZDO TE TRETET TRUPI IME
PA TI PUTHUR ATO DUAR
VERTETE JAM LARG NE MERGIM
POR MALLIN E ZEMRES E KAM TE PA SHUAR
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: POEZI MERGIMI

Mesazh nga arberia prej Mon Jan 19, 2009 6:46 am

Eeehhhh,shume prekese,Boss-i.Do PERENDIA , te gjithe emigrantet te bashkohen sa me pare me Nenat e tyre dhe me te gjithe te dashurit.Por me Nenat,Nena eshte e dhimbshme dhe njeriu me i dashur ne bote.Une e kam prane dhe sa here i shkoj i puth duart dhe ja perkedhel me shume,shume dashuri...oh,gjithkund e puth nenen time te lodhur nga jeta...hhhehhheee
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi