Euronews, kronike per zgjedhjet e 28 qershorit

Shko poshtë

Euronews, kronike per zgjedhjet e 28 qershorit

Mesazh nga ADMIN prej Sat Jun 27, 2009 9:45 am

Euronews, kronike per zgjedhjet e 28 qershorit

“Shqiperia, dikur shteti me i izoluar i Europes, zhvillon neser zgjedhjet qe shihen si nje prove vendimtare per t’u bashkuar me familjen europiane. Sali Berisha, prej kohesh udheheqes i Partise Demokratike, ish president dhe tani kryeminister, kembengul se zgjedhjet do te jene te lira dhe te ndershme”.

Ne kroniken e Euronews per zgjedhjet ne Shqiperi, theksohet se votimet e meparshme jane kundershtuar nga vezhguesit, sepse deshtuan ne permbushjen e standarteve nderkombetare.


“Kundeshtaret socialiste te Berishes, komunistet e reformuar te udhehequr nga Edi Rama kane hedhur qe tani dyshime mbi aftesine e qeverise per organizuar nje votim te ndershem. Ndersa sondazhet tregojne se zgjedhjet jane te balancuara me se miri. Programet e partive jane ngjashme, te bazuara mbi hyrjen ne BE, me shume vende pune dhe stabilitet, nderkohe qe akuzojne njera-tjetren per korrupsion”.

Me tej Euronews shton: “FMN parashikon nje renie dramatike te rritjes kete vit, pas nje dekade me rritje te fuqishme. Zgjedhjet u paraprine nga dhuna sporadike, nje zyrtar i opozites Kristian Demokrate u vra kur makina e tij u hodh ne ere, ndersa nje anetar i Partise Demokrate ne pushtet u qellua per vdekje gjate nje grindjeje per posterat elektrale”.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Euronews, kronike per zgjedhjet e 28 qershorit

Mesazh nga arberia prej Sat Jun 27, 2009 3:36 pm

Po lere c'thote ky Edi rama,plasen ore te prishin imazhin e qeverise se suksesshme te Berishes,por kot e kane ,e pane mitingun madheshtor te se djathtes dhe me mire do te shohin rezultatet e votimeve.
PD-ja do te fitoje dhe Berisha do te vazhdoje ne krye te qeverise se djathte.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi