Diplomati me droge, reagon ashper opozita

Shko poshtë

Diplomati me droge, reagon ashper opozita

Mesazh nga ADMIN prej Fri May 08, 2009 9:03 pm

Diplomati me droge, reagon ashper opozita


Nje dite pas publikimit nga mediat shqiptare te lajmin per arrestimin me 65 kilograme heroine te Agim Haxhiut, sekretar i dyte i ambasades shqiptare ne Maqedoni ka reaguar nenkryetari i grupit parlamentar te Partise Socialiste, Erjon Brace.
Ai deklaroi para selise se Ministrise se Jashtme se te rekrutuarit politike po shkaterrojne imazhin e Shqiperise ne bote.

“Ministria e Puneve te Jashtme, selite diplomatike po kthehen turpesisht ne depozita droge; makinat me targa diplomatike po kthehen ne makina droge dhe perfaqesite ne trafikante droge. Ne harkun e 6 muajve kjo ministri eshte perfshire nje xhiron e trafikut te droges prej nje milione eurosh”, u shpreh Brace.

Nderkohe deputeti tjeter socialist, Taulant Balla, theksoi se perfshirja ne trafik nderkombetar droge e Haxhise, pason rastin e shoferit te ambasadorit tone ne Rome, te arrestuar nga policia italiane per transport kokaine.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Diplomati me droge, reagon ashper opozita

Mesazh nga arberia prej Mon May 11, 2009 6:11 am

Me burg te shkojne te gjithe keta trafikante te vdekjes,te kujtdo qofshin,te pozites apo te opozites Evil or Very Mad .Ne mos gaboj ne Kine keta lloje kriminelesh,varen ne mes te sheshit.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi