Struge, tjeter incident nderetnik ne shkolla

Shko poshtë

Struge, tjeter incident nderetnik ne shkolla

Mesazh nga ADMIN prej Fri Mar 27, 2009 5:46 pm

Struge, tjeter incident nderetnik ne shkolla


Nje tjeter incident nderetnik mes nxenesve te shkollave ka tronditur sot Strugen. Nje rrahje masive qe ka perfshire rreth 60 nxenes shqiptare dhe maqedonas ka perfunduar me tre adoleshente te lenduar.
Sipas informacioneve te fundit, behet fjale per dy shqiptare dhe 1 maqedonas, qe pasi jane mjekuar ne spital jane liruar per t’u mjekuar ne shtepi.

Burime policore lokale bejne te ditur se fale nderhyrjes se forcave te rendit u shmang nje degjenerim i situates.

Lidhur me ngjarjen agjentet e policise maqedonase kane filluar hetimet ndaj disa nxenesve qe dyshohet se kane nxitur perleshjen.

Ne Struge, pas nje vendimi te qeverise se Shkupit, nxenesit shqiptare dhe ata maqedonas e zhvillojne mesimin te ndare ne turne.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi