3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce

Shko poshtë

3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce

Mesazh nga ADMIN prej Thu Mar 12, 2009 4:28 am

3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce


Eshte denuar me tre vjet burg Muntazer al-Zaidi, gazetari irakian qe goditi me kepuce ish-presidentin amerikan Bush.
Ai deklaroi se ishte i pafajshem dhe se kishte reaguar ashtu sic do te vepronte cdo irakian tjeter. Denimi konsiderohet i ulet krahasuar me hamendesite se mund te kishte marre 15 vjet heqje lirie. Incidenti ndodhi ne muajin dhjetor gjate nje konference shtypi te Bushit ne Bagdad.

Avokati i reporterit tha se vendimi ishte i ashper dhe se nuk ishte zbatuar ligji, keshtu qe do ta conte ceshtjen ne apel. Veprimi i Al Zaidit u pershendet nga shume vende arabe.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce

Mesazh nga arberia prej Tue Mar 17, 2009 6:40 am

Pak e kane denuar Shocked
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi