Pronat, Topi: Mungon transparenca e te dhenave

Shko poshtë

Pronat, Topi: Mungon transparenca e te dhenave

Mesazh nga ADMIN prej Mon Mar 09, 2009 4:06 am

Pronat, Topi: Mungon transparenca e te dhenave


Presidenti ka komentuar debatet e fundit per ceshtjen e pronave. Dy dite pas deklaratave te TIA, qe denoncoi mungesen e transparences, edhe kreu i shtetit, tha se nuk eshte bere transparenca e te dhenave.
“Qytetaret po enden neper zyrat e administrates, ku gjejne zyrtare te rendomte”, u shpreh presidenti.
Ne studimin e saj Transparency International Albania terhoqi vemendjen per konfuzionin ne zyrat e shtetit, duke thene se legjislacioni i paplotesuar dhe mungesa e regjistrimit fillestar te prones, kane favorizuar korrupsionin.
Presidenti Topi ka reaguar edhe per ceshtjen e informimit ne takimin e organizuar nga Avokati i Popullit.
Ne lidhje me te drejten e qytetareve per t’u informuar, kreu i shtetit tha se situata ne vend duhet te ndryshoje. Ndersa media ka akses ne institucionet publike, kjo gje nuk u mundesohet qytetareve, sipas presidentit.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pronat, Topi: Mungon transparenca e te dhenave

Mesazh nga arberia prej Mon Mar 09, 2009 10:43 am

Nuk e di se si do te nA i kompensojne pronat,njeher thuhet keshtu edhe njehere ashtu,fakti qe s'po marrim gje ,nuk me pelqen fare.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi