FMN: Vendet e varfra, me te prekura nga kriza

Shko poshtë

FMN: Vendet e varfra, me te prekura nga kriza

Mesazh nga ADMIN prej Wed Mar 04, 2009 4:29 am

FMN: Vendet e varfra, me te prekura nga krizaFondi Monetar Nderkombetar ka hartuar nje liste me 22 shtete te varfera mes te cilave edhe Shqiperia qe rrezikojne qe goditen nga vala e trete e krizes globale. Sipas organizates, ato do te kerkojne 25 miliarde dollare ndihma financiare kete vit.
Fondi e pershkruan kete si nje vale te trete goditjeje, pas atyre qe preken vendet e pasura dhe ato ne zhvillim. FMN po u ben thirrje vendeve donatore te mos nderpresin mbeshtetjen ndaj tyre.

Ne nje raport te ri FMN tha se vendet e varfra jane me shume te ekspozuara ndaj krizes, pasi jane me shume te integruara ne ekonomine boterore. Ato do ta ndiejne me shume impaktin ne renien e tregtise, te investimeve te huaja dhe te parave qe dergojne emigrantet.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: FMN: Vendet e varfra, me te prekura nga kriza

Mesazh nga arberia prej Wed Mar 04, 2009 5:52 am

Uroj qe ndihmat nga vendet donatore,te shkojne atje ku duhet dhe te shpenzohen si duhet,ne menyre qe edhe Shqiperia e varfer ta ndjeje sa me pak tqe eshte e mundur kete krize boterore.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi