Clinton: Hamasi duhet te njohe Izraelin

Shko poshtë

Clinton: Hamasi duhet te njohe Izraelin

Mesazh nga ADMIN prej Wed Mar 04, 2009 4:26 am

Clinton: Hamasi duhet te njohe IzraelinSekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka deklaruar se SHBA-ja nuk do te bashkepunoje me asnje qeveri palestineze ne te cilen perfshihet Hamasi nese ky i fundit nuk njeh Izraelin si shtet.
“Nuk shoh te arsyeshme asnje bashkepunim me Hamasin nese ky i fundit nuk bie dakord me principet qe jane adoptuar nga aktoret nderkombetare”, eshte shprehur Clinton ne nje interviste per CNN-in.
Ajo tha se Hamasi duhet te beje te njejten gje si edhe Organizata per Lirimin e Palestines (OLP) e cila ka rene dakord me parimet e vendosura nga Kuarteti (SHBA, Rusi, BE dhe OKB) dhe te pranuara edhe nga Lidhja Arabe: Te heqe dore nga dhuna, te njohe Izraelin dhe te pranoje kushtet e vendosura me pare nga drejtuesit e OLP-se.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Clinton: Hamasi duhet te njohe Izraelin

Mesazh nga arberia prej Wed Mar 04, 2009 5:57 am

Le ta provoje Hamasi ,te mos ndaloje dhunen ,e te mos pranoje te gjitha kushtet e vena nga bota dhe le te perballet pastaj me pasojat e renda qe do te provoje.....
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi