Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat

Shko poshtë

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat

Mesazh nga ADMIN prej Sat Feb 28, 2009 9:59 pm

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat


Familjaret e personave te zhdukur ne tragjedine e 9 janarit 2004 kane nisur sot ne mesdite ne Shkoder nje greve urie pasi ata kerkojne gjetjen e trupave te femijve te tyre te zhdukur.
Protesta e familjareve nisi serish pasi ata thone se kane siguruar nje deklarate te ish shefit te krimeve te asaj kohe ne Vlore, Sokol Bizhga, ku thuhet se ne daten e 10 janarit, nje dite pas tragjedise, jane gjetur trupat e pajete te atyre qe sot cilesohen si te zhdukur.

Familjaret e viktimave thone se greva e tyre do te arrije deri ne veteflijim dhe se me vete kane marre edhe arkivolet. Ata akuzojne Ministrine e Mbrojtjes dhe ate te Transporteve se nuk u dhane ndihmen ne kohen e duhur femijeve te tyre.

Ne 9 janar te 2004-es, ne ujrat e detit Jon humben jeten 28 te rinj, kryesisht nga zona e Shkodres, te cilet u nisen me nje gomone nga vendi i quajtur Dhrale ne plazhin e Palases.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat

Mesazh nga arberia prej Mon Mar 02, 2009 2:38 am

Te gjoret ata qe humben jeten aq te rinj ,por te gjoret e dhe keta familjare qe nuk e mbledhin mendjen se a do te realizohet ndonje here kjo(gjetja e trupave te viktimave ne det)?
Pa lere se ç'ka thene socialisti Sokol Bizhga,ata nuk ju derguan asnje ndihme te gjoreve kur po mbyteshin.....ishte nje krim i papare deri me sot....te lesh njerzit ne mes te detit.....
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi