Obama: Terheqja nga Iraku, ne gusht te 2010-es

Shko poshtë

Obama: Terheqja nga Iraku, ne gusht te 2010-es

Mesazh nga ADMIN prej Fri Feb 27, 2009 6:21 pm

Obama: Terheqja nga Iraku, ne gusht te 2010-es


Presidenti i SHBA, Barack Obama ka bere njoftimin e shumepritur, se 100 mije trupa amerikane do te terhiqen nga Iraku brenda 31 gushtit te vitit 2010.
“Brenda 31 gushtit te vitit te ardhshem misioni yne ushtarak do te kete perfunduar”, ka deklaruar Obama.

Presidenti ka shtuar se rreth rreth 35-50 mije ushtare do te mbeten ne Irak edhe per pak kohe pas terheqjes per te stervitur dhe keshilluar trupat irakene.

“Te gjitha trupat kam ndermend t’i terheq brenda vitit 2011”, ka shtuar shefi i Shtepise se Bardhe.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi