Rrezimi i bustit te Hoxhes, dekorohen protagonistet

Shko poshtë

Rrezimi i bustit te Hoxhes, dekorohen protagonistet

Mesazh nga ADMIN prej Fri Feb 20, 2009 4:11 am

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, dekoroi sot protagonistet e rrezimit te bustit te dikatorit Enver Hoxha me 20 shkurt te vitit 1991.
Kreu i shtetit nderoi me medaljen e Mirenjohjes, me Medaljen e Arte te Shqipones dhe me Medaljen Pishtari i Demokracise, ata persona te cilet si sot 18 vjet me pare arriten te rrezonin simbolin e komunizmit.

Ceremonia u zhvillua ne Pallatin e Brigadave, nderkohe qe kreu i shtetit vleresoi kontributin e qytetareve ne ato dite vendimtare per Shqiperine.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rrezimi i bustit te Hoxhes, dekorohen protagonistet

Mesazh nga arberia prej Wed Mar 25, 2009 1:14 pm

Ka bere shume mire zoti president i nderuar.Ka qene nje akt heroik i gjithe popullit te Tiranes,por ne veçanti i ketyre protagoniste ve.
Ka qene dita e lindjes se Shqiperise se vuajtur nga komunizmi kaq i eger hoxhist.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi