“Dosjet”, Anglia mbron Kushtetuesen

Shko poshtë

“Dosjet”, Anglia mbron Kushtetuesen

Mesazh nga ADMIN prej Thu Feb 19, 2009 4:13 am

“Dosjet”, Anglia mbron Kushtetuesen


Ministri i brendshem anglez Vernon Koker ka deklaruar gjate nje konference per shtyp se ne lidhje me Ligjin e Lustracionit, qeveria britanike perkrah nismen per t’u shkeputur nga komunizmi, por kjo duhet bere ne respekt te Kushtetutes.(UPDATE)
Dhe sipas Koker, qeveria duhet te reflektoje pas vendimit te Gjykates Kushtetuese.

“Mendoj se qendrimi yne eshte qe ju duhet te respektoni Kushtetuten. Gjykata i ka dhene kohe qeverise qe te reflektoje”, u shpreh Koker.

Ministri ka riperseritur faktin se do ta ndihmoje Shqiperine ne lidhje me te kerkuarit qe fshihen ne Britanine e Madhe, por ka saktesuar se kjo do te behet sipas ligjeve ne fuqi qe ka Anglia.

Duke marre si rast ne vecanti te akuzuarin per zhdukjen e biznesmenti Remzi Hoxha, Ilir Kumbaron ai u shpreh se duhet te perfundoje procesi gjyqesor dhe me pas te vendoset nese do tye ekstradohet apo jo.

Por Koker tha se do te rishikohen te gjithe azilantet shqiptare ne Angli qe mbajne identitet te rreme.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: “Dosjet”, Anglia mbron Kushtetuesen

Mesazh nga arberia prej Fri Feb 20, 2009 1:54 am

Po ky me siguri nuk e njeh realitetin shqiptar,a e di ky qe ne KUSHTETUESE vetem dy gjykates jane me figure te paster?Ah ...pika neve kur e kemi bere vehten te na e rregulloje shtepine,bota...
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi