Benigni: Silvio, behu mit dhe bej si Mina, zhduku

Shko poshtë

Benigni: Silvio, behu mit dhe bej si Mina, zhduku

Mesazh nga ADMIN prej Wed Feb 18, 2009 4:14 am

Roberto Benigni gjate nderhyrjes se tij ne San Remo“Nuk dua te flas per politike dhe nuk dua te flas per Berlusconin”. Ne kete menyre Roberto Benigni ka nderhyre ne festivalin e kenges italiane te San Remos duke folur (pothuajse) vetem per kryeministrin italian Berlusconi dhe politike.

Ai i jep keshilla Berlusconit se si te behet nje mit i vertete. Fituesi i cmimit “Oscar” i ben thirrje kreut te qeverise qe si Mina, te largohet nga Italia, te shkoje ne nje ishull te larget dhe te dergoje vetem disqe dhe video.

“Mina dhe Osama Bin Laden jane te vetmit ne bote qe nuk dalin kurre ne publik dhe dergojne vetem video”, eshte shprehur Benigni duke ndezur sallen.

Ne pjesen tjeter te fjales se tij aktori italian komenton kenge te spektaklit dhe ne fund mbron dhe te drejtat e homoseksualeve.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Benigni: Silvio, behu mit dhe bej si Mina, zhduku

Mesazh nga arberia prej Wed Feb 18, 2009 5:51 am

Po mire e thote:MINA eshte nje MIT,por
nuk e di ,a do t"i vlente largimi Berlusconit,per t'u bere MIT Laughing
dhe sa per mbrojtjen qe Benigni,ju ben homosesksualeve,ehhhhhh,kete lloje une s'e honeps ,per mua t'izhdukin fare....shume e keqe e?Epo nuk i shoh dot le pastaj t'i degjosh me ate zerin....ubuubuuuje...evvvv
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi