40 mije agjente sigurie per Obama Day

Shko poshtë

40 mije agjente sigurie per Obama Day

Mesazh nga ADMIN prej Tue Jan 20, 2009 7:37 pm

40 mije agjente sigurie per Obama Day
20/01/2009 19:05

Per betimin e Barack Obama u angazhuan rreth 40 mije agjente sigurie, 1 mije prej te cileve agjente te FBI-se.
Agjencia federale angazhoi edhe disa makina te blinduara, si ato qe jane derguar per te luftuar ne Irak, per te garantuar mbrojtjen e presidentit te ri ne oret ne vazhdim.

Gjithashtu, ne gatishmeri ishte edhe nje komande e levizshme, me aparate te sofistikuara komunikimi dhe kompjutera te lidhur me sisteme te dhenash.

Te pranishem ishin eksperte te eksplozivit, bashke me nje robot anti-bombe, si dhe nje ekip i policise shkencore. Nuk mungoi as skuadra e qitesve te zgjedhur, te cilet kishin nje detyre te dyfishte, te bllokonin agresoret e mundshem ose te eleminonon ndonje snajper te vendosur ne ndonje pike strategjike.
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 40 mije agjente sigurie per Obama Day

Mesazh nga arberia prej Wed Jan 21, 2009 7:36 am

Po ne kete bote te eger,per mendimin tim,jane mese normale te gjitha masat e marra,per kete feste kaq madheshtore dhe mbare boterore.
avatar
arberia
Antar i e shquar
Antar i e shquar

Numri i postimeve : 626
Points : 341
Reputation : 61
Registration date : 19/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 40 mije agjente sigurie per Obama Day

Mesazh nga ADMIN prej Wed Jan 21, 2009 7:50 am

Sigurisht ,sidomos ketu ne Amerike
avatar
ADMIN
admin
admin

Numri i postimeve : 902
Points : 859
Reputation : 10
Registration date : 10/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.Bajzianet.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 40 mije agjente sigurie per Obama Day

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi